Karia Yolu (Carian Way)

Karia Yolu / Bozburun: Amos Antik Kenti – Bayır

Yayın tarihi: Kelime sayısı: 313

Karia Yolu / Bozburun: İçmeler – Amos Antik Kenti‘nde belirttiğim gibi Amos sonrasında su konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Kumlubükü girişinde terk edilmiş bir kaç bina göreceksiniz. Bu alan denize girmek ve gece çadır kurmak için oldukça ideal.

Amos Antik Kenti – Bayır

Amos sonrası ve ardından giriş yaptığım Kumlubükü sahili boyunca yorgunluk kendini iyice hissettirmeye başladı. Güneşin de etkisiyle sahil yürüyüşünün ardından pazar yeri olarak kullanılan yeşil alanda bir süre dinlendim. Gerbe Kilise Kumlubükü’nün bulunduğu noktanın diğer tarafına düşmekte. Yöre sakinlerinden öğrendiğim kadarıyla Gerbe Kilise civarında su kaynağına ulaşmak mümkündü ki tavsiyem işi şansa bırakmamanız ve suyunuzu buradaki işletmelerden tazelemeniz yönünde. Kitapçıkta bu bölgedeki su kaynaklarına dair bilgi bulunmamakta ve Bayır’a kadar dikkatli olmanız gerekmekte.

Yaşanan kritik sorunlar nedeniyle ertesi gün AKUT Marmaris ekibinin desteğiyle Kumlubükü çıkışına geri dönüp buradan Marmaris – Selimiye yolu üzerindeki Delikyol‘a geçtim.

Yol üzerinde çadır kurulabilecek ve denize girilebilecek bir çok nokta mevcut. Delikyol’da orman girişinde çadır kurarak geceyi geçirdim ve ertesi sabah buradan Taşlıca‘ya doğru yola koyuldum. Bu

Amos Antik Kenti – Bayır, Bayır – Taşlıca, Taşlıca – Tola, Tola – Taşlıca, Taşlıca – Selimiye, Selimiye – Şelale, Şelale – Hisarönü rotalarını planımı değiştirerek koylarda fazladan vakit geçirebilmek için yeniden düzenledim. 1 Eylül’e kadar Hisarönü‘ne ulaşıp rüzgar ve nem düzeyinin daha elverişli olduğu Datça Yarımadası‘nda ilerlemeye karar verdim.

Hey! Bir dakika!

Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin?


Kayıt Ol!

Etiketler

Yorumlar

Yazıyla ilgili düzenleme gönder!