Görsel Kaynağı: Gumpold Outdoor Shop
Listeler

Türkiye’deki Outdoor Mağazaları

Yayın tarihi: Kelime sayısı: 4529

2017 yılı başlarında SportsDirect Alışverişleri ve Karrimor Ürünler ve Karrimor içerikleri ile online olarak malzemeleri alabileceğiniz bir web sayfasından bahsetmiş, ayrıca ürün incelemeleri ile devam etmiştim. Yine bu ürün incelemelerinden biri olan Husky Falcon 2 Çift Kişilik Extreme Çadır yazımda da kırılan çadır pollerine istinaden Meydan Av Malzemeleri ile olan deneyimime de değinmiştim. Bu yazıda bu içerikleri biraz daha genişletmek anlamında başta tercih ettiğim marka ve mağazalar olmak üzere bir şekilde kulağıma ilişmiş Türkiye’deki outdoor marka ve mağazalarına değineceğim. Elbette aşağıdaki listenin dışında daha yerli ve yabancı daha pek çok marka ve mağazanın olduğu şüphesiz bir gerçek. Ancak, benim listeyi oluştururken kriter aldığım etken bir şekilde isimlerine olumlu bir şekilde denk gelmiş olmam. Hepimizin bildiği üzere ürünlerin çoğu dövizle yurtdışından getirilmekte ve kur farkının yanı sıra eklenen kar payı da ürünlerin tercih edilip edilmeyeceğini belirlemekte. Yan yana olan iki mağaza arasında dahi aynı ürün için aralarında oldukça fark olan farklı fiyat etiketleri görmek mümkün. Diğer yandan stok kontrolleri, müşterilerle olan iletişimleri de bir marka ve mağazanın tercih edilmesinde oldukça önemli bir kriter. Bu nedenle yer ver(e)mediğim marka ve mağazalar olacaktır. Kendi kişisel deneyimlerinize istinaden memnun olduğunuz marka ve mağazaları da elbette paylaşabilirsiniz.

Outdoor Mağazaları

Pek çok mağazayı sıra halinde Karaköy Kemeraltı Caddesi (Müeyyedzade Mahallesi) ve Necatibey Caddesi (Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi) üzerinde bulmanız mümkün. Ayrıca Beşiktaş ilçesinde Büyük Beşiktaş Çarşısı, Barbaros Bulvarı ve Nüzhetiye Caddesi üzerinde ve Kadıköy Caferağa Mahallesi, Osmanağa Mahallesi, Fenerbahçe Bahallesi Bağdat Caddesi üzerinde de bir kaç mağazaya ulaşılabilir.

Türkiye'deki Outdoor Mağazaları

Türkiye’deki Outdoor Mağazaları

Elbette mağazalar arasında ürün ve fiyat karşılaştırması yapmak pek pratik bir yöntem değil. Bu gibi durumlarda, karşılaştırma yapmak amacıyla n11.com, gittigidiyor.com ve hepsiburada.com gibi pazar yerleri ve markaların kendi web sayfaları tercih edilebilir. İndirime giren ürünler, mağazaların fiziksel şubeleri ve diğer bilgiler için de mağazaların web siteleri takip edilebilir. ebay.com ve amazon.com elbette yine kargo ve gümrük ücretleri değerlendirilerek tercih edilebilir.

Ön bilgilendirelerin ardınan artık mağazalarla ilgili bilgileri aktarmaya geçebilirim. Yazının giriş bölümünde de belirttiğim üzere markaları tamamen kişisel değerlendirmelerime göre listeye dahil ettim ve yorumladım. Yaşanabilecek olumlu/olumsuz durumlar markaların müşteri tutumlarına göre farklılık arz edebilir. Kolaylıkla marka karşılaştırmaları yapabilmek adına her marka/mağaza adı altında Tüm Markalar bölümü ekledim. Bu şekilde aradığınız markayı mağaza nezdinde araştırabilirsiniz.

Türkiye'deki Outdoor Mağazaları

Türkiye’deki Outdoor Mağazaları

K2 Outdoor

Patagonia, Black Diamond, Mammut, Thermarest, 5.11, Pinguin, Tenaya, Marmot, Lowe Alpine, Salewa, Robens, Jack Wolfskin, Columbia, Asolo, Deuter, Evolite, Lafuma, Husky başta olmak üzere pek çok markayı barındıran K2 Outdoor İstanbul, Kadıköy ve Ankara, Kızılay’da fiziksel şubeleri bulunmakta. Özellikle indirimli ürünler bölümü takip edilebilir. k2outdoor.com.tr web adresi üzerinden ürünleri inceleyebilir ve online sipariş verebilirsiniz. Ek olarak, ödemelerde Türkiye İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Finansbank ve Halk Bankası kredi kartlarına 1-3, 6, 9, 12 taksit ve havale indirimi bulunmakta.

Tüm Markalar

Türkiye'deki Outdoor Mağazaları

Türkiye’deki Outdoor Mağazaları

Atlas Outdoor

1998 yılında kurulan ve Karaköy Meydanı’nda, Aksu İş Hanı’nın zemin katı, No:4’te bulunan Atlas Outdoor Black Yak, Mountain Hardwear, Leatherman, SOG, Thermos, MSR, Garmin gibi markaların satışını yapmakta. Fiziksel mağazası dışında atlaskamp.com adresi üzerinden de satış gerçekleştiren marka kapıda ödeme ve 100 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı sunmakta. Markanın indirimli satışları genelde marka bazında gerçekleştirilmekte. Thermos, Black Yak, Makalu, Karrimor, Cairn, Trekmates, Grive, Edelweiss, Vaude, Go Travel, Tru Virtu ve Wildo’nun Türkiye distribütörlüğünü yapmakta. Havale indiriminin yanı sıra 1-6 arası taksit imkanı mevcut. Makalu markası altındaki ürünlerin Husky ürünlerin neredeyse aynısı olduğunu görebilirsiniz. Bu konuda ayrıca şu forum başlığını inceleyebilirsiniz.

Tüm Markalar

Türkiye'deki Outdoor Mağazaları

Türkiye’deki Outdoor Mağazaları

Kutup Ayısı

İçerik üretimi ve sponsorluklar konusunda en aktif outdoor markalarından biri olan Kutup Ayısı kurulduğu 2003 yılından bu yana toptan satış ve marka temsilciliğine odaklanmakta. Sıklıkla alışveriş yaptığım markalardan biri olan Kutup Ayısı Asolo, LOAP, Lowe Alpine, Buff, Millet, Aladdin, Stanley, Mighty Mug, Puhu, Marmot, Masters, ExOfficio, High Peak ve Rab markalarının da distribütörlüğünü yapmakta. Merkez ofisi Yenibosna’da olan markanın bir diğer mağazası Karaköy’de, Necatibey Caddesi üzerinde yer almakta. 30 TL ve üzeri ücretsiz kargo, 1-6/9 taksit imkanları sunan marka satışlarını kutupayisi.com adresinden de gerçekleştirmekte. İndirimli ürünleri ise Outlet Outdoor sayfasından takip edebilirsiniz.

Tüm Markalar

Adrenalin Outdoor

Karaköy, Necatibey Caddesi ve Beşiktaş, Büyük Beşiktaş Çarşısı PTT Katı olmak üzere 2 şubesi bulunan Adrenalin Outdoor uygun indirimleri nedeniyle sıklıkla takip ettiğim Outdoor markalarından bir diğeri. Son olarak Karia Yolu / Knidos – Murdala gezisi öncesinde Beşiktaş mağazalarından Lafuma Wadi Şapka aldım. Websitelerinin stabil çalışmaması nedeniyle arada zorluk yaşamanız olası. 99 TL ve üzerine ücretsiz kargo imkanı sunan Adrenalin Outdoor bünyesindeki ürünleri online olarak adrenalinoutdoor.com adresi üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Tüm Markalar

Macera Cumhuriyeti

Adrenalin Outdoor ile aynı ürünler ve indirim imkanlarına sahip Adventure Republic online satışlarını maceracumhuriyeti.com adresi üzerinden sunmakta. 100 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo ve kapıda ödeme gibi imkanlar sunan marka diğer websitesinde olduğu gibi ProjeSoft altyapısını kullanmakta ve bu nedenle stabil bir şekilde hizmet verememekte.

Türkiye'deki Outdoor Mağazaları

Türkiye’deki Outdoor Mağazaları

Everest Outdoor

Karaköy, Necatibey Caddesi üzerindeki bir diğer mağazalardan biri olan Everest Outdoor havale indirimi, 1-9 arası taksit gibi ödeme yöntemi ve avantajlarına sahip. Markalar bazında indirimler sunan marka online satışlarını everestoutdoors.com adresi üzerinden sağlamakta.

Tüm Markalar

Türkiye'deki Outdoor Mağazaları

Türkiye’deki Outdoor Mağazaları

Sporcity

2003 yılında İstanbul Karaköy’de Spot Balıkçılık Malzemeleri olarak kurulan başlayan, 2009 yılında Tophane Kemaraltı Caddesi’nde açtıkları 600 metrekare üzerindeki SportCity Deniz, Doğa, Av ve Spor Malzemeleri mağazası ile spor tutkunlarına hizmet veren marka yine öncelikle tercihlerim arasında yer almakta. Kapıda ödeme, 99 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo, puan sistemi ile alışveriş ve 1-9 taksit imkanı sunan mağaza fiziksel mağazası dışında sportcity.com.tr adresi üzerinden online satış hizmeti sunmakta. İndirimli ürünlere Fırsat Ürünleri bölümünden kategoriler halinde ulaşmak mümkün.

Tüm Markalar

Kar Spor

2AS, Colle, Panthzer, Salewa, Dynafit, O’neill, Picture, Uvex, Tatonka, Coleman, GSI Outdoors, Vango, Brasileras, Espergatas, Flathold, Fila, Völkl, Marker, Dalbello, Elan, Roxa, Rome, Fortex, Wild Country, Reusch, Emmegi, Komperdell, Holmelkol, Atlas, Snowline Chainsen, Contour, Tubbs, DMM, Kayland, PAC, Trans, F2, Northwave, NW, FTWO, JAM, Granadilla gibi markaların distribütörlüğünü yapan Kar Spor 1984 yılından bu yana hizmet vermekte. Kış sporlarına gönül vermiş milli sporcuların ortaklığında hizmet veren marka bünyelerinde bulunan 11 Kar Spor, 1 The North Face, 2 Timberland mağazasına ilaveten, Bolu, Sivas, Kartepe ve İstanbul’da bulunan 4 Franchise mağazamız ile Türkiye genelinde 70’i aşkın noktada yer almakta. Markalardan 2AS ve COLLE Kar Spor adına tescilli olarak satılmakta. Mağazalarda ayrıca The North Face, Arena, Buck, Vans, Gerber, Hultafors, GNU, Libtech, Thirtytwo ve Volcom markalarına ait ürünleri de bulmak mümkün. Mağazalarının yanı sıra karspor.com.tr adresi üzerinden 1-6 taksit, havale indirimi, kapıda ödeme olanaklarıyla online satış imkanı sunan markanın indirimli ürünlerine Kampanya bölümünden ulaşmak mümkün.

Tüm Markalar

Meydan Kamp

Husky Falcon 2 ve Primus ürünlerimi aldığım Meydan Kamp en makul indirim oranlarına sahip mağazalardan biri ve Kemankeş Caddesinde, Kat Otopark Altı (Güllüoğlu Yanı)’nda, 2. katta yer alıyor. Tamir ve bakım işlemleri için yine aynı cadde üzerinde başka bir alanı bulunan marka 1-9 taksit ve ücretsiz kargo olanaklarına sahip. meydankamp.com adresi üzerinden online satın alma yapabileceğiniz marka Deuter, Husky, Scarpa, Pinguin, Zoraki, Ka-Bar, Tasco, Gehmann, Steiner, Nitecore, Primus, Cold Steel, Lizard, Tippmann, Bushnell, Opinel, Beal, Seac, Oakley, Lowa, 5.11, H & N Sport gibi pek çok markanın da Türkiye distribütörlüğünü yapmakta.

Tüm Markalar

Decathlon

Özellikle giriş ve orta seviyede her bütçeye hitap eden ürünlerin satışını gerçekleştiren Decathlon elbette olmazsa olmazlardan. decathlon.com.tr online satış kanalının dışında mağaza satışlarına da sahip. Mağazadan teslim, e-rezervasyon gibi imkanlar sunan Decathlon Türkiye’nin pek çok şehrinde mağazaya da sahip. 1-2/2+2, 3+2 gibi taksit imkanları sunan marka Quechua, B’twin, Forclaz, Adidas, Shimano gibi markaların satışını gerçekleştirmekte. Kritik öneme sahip olmayan durumlar için tercih edebileceğiniz Decathlon global bir marka olmasının sunduğu avantaj olarak marka müşterilerine bir ülkeden aldıkları ürünü bir başka ülke/şehirde garanti çerçevesinde tamir ettirme/değiştirme imkanı sunmakta.

Tüm Markalar

Diğer Marka/Mağazalar

İhtiyaç duyduğum ürünlerde ilk tercihim olan markaları yukarıda listeledim. Elbette fiyat karşılaştırması, indirimler ve diğer markalar için elimin altında bulundurduğum başka online/offline mağazalar da mevcut. Kısaca bu markaları da aşağıda ayrıca listeliyorum.

The North Face, Columbia, Jack Wolfskin gibi markalar hem yukarıdaki mağazalar, hem farklı giyim markaları/mağazaları, online-offline satış merkezleri ve pazar yerlerinde hem de kendi mağazalarında satıldığı için ayrıca eklemedim.

Hey! Bir dakika!

Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin?


Kayıt Ol!

Etiketler

Yorumlar

Yazıyla ilgili düzenleme gönder!