Görsel Kaynağı: doprirody.prakticky.sk
Markalar

Marka: Loap

Yayın tarihi: Kelime sayısı: 451

Bir Çek firması olan ve 1993 yılında kurulan LOAP spor giyim ve outdoor ekipmanları konusunda ülkesinin öncü markaları arasında yer almakta. Husky ve Hannah gibi markaların da yer aldığı ülke pazarında LOAP outdoor kıyafetler, çadırlar, sırt çantası, mat, uyku tulumu ve ayakkabılar üretmektedir. Ülkemizde özellikle çadırları, uyku tulumları ve sırt çantaları popülerdir. Marka ilk olarak LOOP adıyla ürünlerini pazarlamaktadır. 2001 yılında spor mağaza zinciri Sportisimo ile işbirliğine başlayan marka bu sayede Çekoslavakya ve Slovakya pazarına da giriş yapar. Yine aynı yıl içerisinde önce Macaristan, Rusya, Litvanya, Letonya ve ardından İsrail, Lübnan ve Bahreyn’e ihraca yapmaya başlar.

2002 yılındaki sel felaketi nedeniyle Karlín’deki deposu su altında kalan marka deposunu Zličín’e taşır. 2003 yılında Servis ile işbirliğine başlayan LOOP bu yıl LOAP (LOgical + APplication) adını kullanmaya başlar. Ürünleri kendi tasarım ve teknoloji uzmanları tarafından geliştirilen LOAP 2009 yılında aracısız olarak Slovakya’ya ürün ihraç etmeye başlar. Sonraki yıllarda çeşitli fuarlarda ürünlerini sergileyen marka 2015 yılında 600 üzerinde mağazada yer bulur ve yine aynı yıl ürünlerini online olarak satışa açar.

2007-2017 arasında 1.3 milyon sırt çantası, 2.6 milyon çift ayakkabı satan marka 2017 yılı itibariyle Asya’dan Avrupa’ya 16 ülkeye ürün ihraç eder konuma gelmiştir. Toplamda ise 719 partnerlikle geniş bir ürün dağıtımı mevcuttur.

Ülkemizde özellikle uyku tulumlarına sıklıkla denk geldiğim LOAP markası kendi mağazaları yerine işbirlikleri kurarak marka özellikle Çek ve Slovak Cumhuriyeti’nde oldukça geniş bir mağaza kanalına sahiptir. üretimlerini Hindistan, Pakistan ve Bangladeş’te gerçekleştirmektedir. Genelde başlangıç ve orta segment ürünlere sahip olan markanın uyku tulumu, çadır ve ayakkabıları Türkiye’deki yürüyüş faaliyetlerinde kullanılmak üzere tercih edilebilir niteliktedir. Ancak ekspedisyonlar, thru-hike yürüyüşler ve diğer ekstrem faaliyetlerde kullanımlarını pek tavsiye etmemekteyim.

Markanın Türkiye toptan satış ve marka temsilciliği Kutup Ayısı tarafından gerçekleştirilmektedir.

LOAP

LOAP

Markanın ürünleri hakkında tavsiyede bulunmak gerekirse, 2.35 kg ağırlığa sahip LOAP Miwok Evo Dağcılık Çantası 50+10 Lt sırt çantası 250-300 TL aralığındaki fiyatı ile bir kaç günlük gezilerde kullanılmak üzere tercih edilebilir. Ek olarak 600 gr ağırlığındaki Hawaii Stool Stolička kamp taburesi, Beach Shade M Tent (2 kişi) ve Beach Shelter Tent (2 kişi) markanın önerebileceğim diğer ürünleri.

Hey! Bir dakika!

Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin?


Kayıt Ol!

Etiketler

Yorumlar

Yazıyla ilgili düzenleme gönder!