Markalar

SportsDirect Alışverişleri ve Karrimor Ürünler

Yayın tarihi: Kelime sayısı: 680

Bu ara kış yürüyüşleri için elimdeki ekipmanları yenilemeye, yeni ekipmanlar araştırmakla vakit geçiriyorum. İncelediğim ürünün, izlediğim incelemenin, konuştuğum yürüyüşçülere sorduğum soruların, bakındığım dükkanların haddi hesabı yok… Netice itibariyle artık oldukça zorlu kış yürüyüşlerine mümkün olan en az ağırlığı sağlayacak ekipmanlarla hazır durumdayım. Ve evet, siz sormadan cevap vereyim, hafiflik azaldıkça fiyatlar artıyor. Bu araştırma süreci içerisinde, benim de dahil olduğum bir grup arkadaşla da tanışma fırsatım oldu. Kendi tecrübelerimin yanı sıra onlardan aldığım geri bildirimleri de hesaba katarak bu yazının içeriğini oluşturmaya karar verdim. Amacım, internet üzerinde araştırmalar yapan potansiyel SportsDirect ve Karrimor kullanıcılarına kılavuz görevi görecek bir kaç yorumda bulunmak.

SportsDirect.com Mağaza

SportsDirect.com; İngiltere’nin 1 Numaralı Spor Ürünleri Perakende Satıcısı

1982 yılında kurulan, İngiltere’nin en geniş spor ürünleri yelpazesine sahip markası. SportsDirect.com kendi mağaza ve markalarını ayrıca Avrupa ve Amerika’da, 23 farklı ülkede konumlandırmakta. İngiltere’deki toplam mağaza sayısı 420. Ayrıca premium markaların yer aldığı 130 mağazaları daha bulunuyor. Avrupa’da toplamda 270 mağazası bulunuyor ve 3-5 yıllık süreçte çok daha hızlı büyüyeceklerini belirtiyorlar. Mağazalarında ve web sayfalarında 40’tan fazla marka altında her türlü sportif kıyafet, aksesuar, araç ve gerece ulaşmak mümkün. Fiziksel mağazalarının çoğu 2+ kattan oluşmakta ve internet üzerinden 195 ülkeye gönderim yapmaktalar. Markanın adı premier lig maçları sırasında, reklam panolarında sıklıkla görüntülenmekte.

Ürün fiyatlarının diğer spor mağazalarına kıyasla daha uygun ve çoğu zaman ürünler üzerinde indirimli ibaresini görüyor oluyorsunuz. Buna ek olarak, alışveriş yapacağınız zaman kupon sitelerini takip etmenizi ayrıca öneririm. Ücretsiz kargo fırsatlarının yanı sıra ürün kategorisi bazında da ekstra indirimler de yakalamanız oldukça mümkün. 16-22 Euro civarında kargo ücretiyle 4-6 günde gönderim gerçekleştirmekteler. DHL üzerinden kargo işlemleri yapılan siparişler yine fiyata göre etkili olacak gümrük aşaması dolayısıyla 1-2 iş günü kadar gecikme gösterebiliyor. Bu konuda Yurt Dışı Alışverişlerde Bilinmesi Gerekenler başlıklı yazımı okumanızı öneririm. Alışveriş işleminizin oldukça sorunsuz işleyeceğinden, gönderimlerin teknik ya da ürünle ilgili bir sıkıntı söz konusu değilse hızlı bir şekilde gönderileceğinden ve satın alma işlemi sonrasındaki süreci web sayfası ve aplikasyon üzerinden adım adım takip edebiliyorsunuz.

Karrimor

Karrimor Markası

1946 yılında Karrimor Bag Company adı altında kurulmuş olan İngiliz çanta, giyim, outdoor ve spor ekipmanları markası. Yaşadıkları finansal sorunlar neticesinde Mart, 2004’te Sports Direct tarafından satın alınıyor. 2013 yılına kadar üretimlerinin çoğunluğu İngiltere’de üretilirken, sonrasında çoğunluğu Çin’den sağlanmaya başlanıyor. İngilizlerce ürün kalitesi bu süreçten negatif olarak etkileniyor. Başlangıç ve ileri düzey ürünlerin bulunduğu Karrimor‘u ben kendi tecrübelerime dayanarak (ve Karrimor Panther 65+5 Sırt Çantası kullanmış biri olarak) fazla bütçesi olmayan, başlangıç seviyesinde doğa tutkunlarına önerebilirim. Özellikle Türkiye’de SportsDirect.com üzerinde sağlanan indirimler o kadar cazip karşılanıyorki, sıklıkla DHL şubesinde siparişlere denk geliyorum. Belirtmem gerekir ki, indirimler neredeyse tüm sezonlarda söz konusu ve aşağı yukarı ürün kalitesi baz alınarak yorum yapmak gerekirse, ürünlerin kalite değeri de indirim ile birlikte belirtilen fiyatlar aralığında seyrediyor. Bu nedenle, çok ucuza çok kaliteli ürün alınmış algısı sadece pazarlama tekniği olmuş oluyor.

Hey! Bir dakika!

Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin?


Kayıt Ol!

Etiketler

Yorumlar

Yazıyla ilgili düzenleme gönder!