Karia Yolu (Carian Way)

Karia Yolu / Bozburun: Taşlıca – Selimiye

Yayın tarihi: Kelime sayısı: 223

Bozburun Yarımadası‘nda bulunan Taşlıca, Amos üzerinden Bayır’a hareketle girişen ve Bozburun Yarımadası’nın en uç noktasına doğru devam eden hat içerisinde yer almakta. Bayır – Taşlıca, Taşlıca – Tola, Tola – Taşlıca ve Taşlıca – Selimiye etaplarından oluşan bu hat aşağı yukarı 77 km uzunluğunda ve çoğunlukla Bozburun’un iç bölgelerini kapsamakta. Taşlıca’dan tekrar rotaya giriş yaparak (Taşlıca – Selimiye) Söğütköy’e patikadan iniş yaparak geceyi Söğütköy’ün uç kısmında yer alan burunda geçirmeye karar veriyorum.

Kıyı bölgesinin neredeyse tamamı pansiyonlardan oluşmakta. Uç kısımlara (Bozburun yönüne) doğru ilerledikçe yerleşim yerleri ve açık alanlar ağırlık kazanmakta. Burun kısmının hemen önünde çadır kurmak mümkün.

Ayrıca, burunu geçip diğer tarafta, balıkçı barınağına doğru karşılaşacağınız, antik kalıntıların alt bölümünde kalan alanlarda geceyi geçirebilirsiniz.

Ertesi gün Bozburun’a doğru ilerleyerek buradaki mekanlarda vakit geçirmeye karar verdim. Özellikle Badem Çiçeği oldukça hoşuma gitti. Mekanda kahvaltımı yapıp buradan

Hey! Bir dakika!

Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin?


Kayıt Ol!

Etiketler

Yorumlar

Yazıyla ilgili düzenleme gönder!

Sonraki Yazı

Geziler

Karia Yolu: Bozburun Yarımadası

2016 yılında Kaş’a kadar olan bölümünü yürüdüğüm ve bu süre içerisinde de sonraki plan olarak ele aldığım Karia Yolu’nun...

Önerilen Yazılar