Markalar

Marka: Husky

Yayın tarihi: Kelime sayısı: 681

2 yıldır kullandığım (2016 yılı Temmuz ayında almıştım) Husky Falcon 2 Extreme çadırı pek çok rotada, mevsimde ve hava şartında kullandım. Kırılan bir direnç çubuğu (çadır polü) dışında (elbette kullanımla birlikte doğan yıpranma dışında) kritik bir sorun yaşamadım. Hatta, çadırın hacmi, havalandırması ve dayanımından da oldukça memnunum. Ancak, ağırlığı bir dezavantaj. Çadır dışında uyku tulumu, mat, sırt çantası, giyim ürünleri ve aksesuarlara da sahip olan marka ülkemizde oldukça sevilen bir Çek firması. Markanın ülke pazarındaki bir diğer rakibi Loap.

Ürünler kalite/performans olarak gayet iyi durumdalar. Elbette ekstrem şartlar ve ekspedisyonlar hariç tutulabilir. Ancak ülkemizdeki pek çok rotada ve doğa faaliyette rahatlıkla kullanılabilirler. Markanın Türkiye distribütörlüğünü Meydan Av gerçekleştirmekte.

Husky

Husky

Husky

Markanın gelişim sürecine detaylıca bakacak olursak, 1997 yılında kurulan Husky, kamp malzemeleri, turistik amaçlı gezilerde kullanılacak sırt çantaları, spor giyim ürünleri üretmek ve tedarik etmek amacıyla kurulur. Kuruluş itibariyle ürünlerin özgünlüğüne ve işçilik kalitesine önem veren marka bu sebeple pazardan hızlı bir şekilde ilerlemeye başlar. Aktif bir şekilde doğa sporlarıyla ilgilenenlere odaklanan marka üretimi dört temel kategori altında sürdürmekte; çadırlar, sırt çantaları, uyku tulumları ve 1999 yılından bu yana spor giyim. Bu ürün kategorileri aktivite temelli alt gruplara ayrılmaktalar. Örneğin, klasik, aile, balıkçılık kampları ve ekstrem etkinlikler için farklı çadır seçenekleri müşterilere sunulmaktadır. Aynı şekilde, markanın sırt çantaları okul çantalarından trekking çantalarına, uyku tulumları ise bisiklet gezilerinden keşif gezilerine pek çok amaç için özelleştirilmişlerdir.

Husky Teknoloji Yaklaşımı

Yeni geliştirilen ürünler düzenli olarak test edilmekte ve hem laboratuvar koşullarında hem de çeşitli keşif ve gezilerde denenmektedir. Aynı zamanda satış, destek ve satış sonrası hizmetlerin yanı sıra geliştirme, ürün üretimi ve satışı da marka için eşit derecede önem arz etmektedir. Bu amaçla Husky müşterilere telefon, e-posta, faks, skype ve facebook üzerinden destek sunabilmektedir. Diğer yandan, Youtube hesaplarında da detaylı bir şekilde ürünlerini ele almakta ve teknik detaylarını paylaşmaktalar.

Pek çok organizasyon ve sporcu sponsorluğu, etkinlik ve eğitimde yer alan, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularında etkin stratejiler yürüten marka ürün geliştirme, satış, pazarlama ve tüm idari süreç Çek Cumhuriyeti’ndeki merkez ofisten yürütülmektedir. Diğer yandan Avrupa’dan Amerika’ya 20’den fazla ülkede şubeleri, temsilcileri ve diğer satış kanallarıyla ürünlerini doğa tutkunlarına iletmektedir.

Son bir not, ülkemizde Makalu adı altında neredeyse Husky ürünlerinin birebir aynısı olan ürünler görmek mümkün. Kimi mağazalar bu markayı Husky’nin yan ürünü olarak nitelendirmekteler. Ancak böyle bir durum yok. Bu nedenle dikkatli olunmasında fayda var.

Peki, ürün önerisi olarak neler söylenebilir. Husy çadırlarına, uyku tulumu ve matlarına sıklıkla denk gelmeniz mümkün. Yazının başında da belirttiğim gibi Husky Falcon 2 Extreme Çadır markanın memnun kaldığım ürünlerinden. Güncel durumda ürünün fiyatı 1.000-1.200 TL aralığında seyretmekte. Fighter 3-4 ve Flame 2 yine kamplarda sıklıkla gördüğüm diğer çadır modelleri. Ancak bu çadırları günlük kullanımlarda ve sıcak dönemlerde kullanmak biraz vicdansızlık olacaktır (: En azından Likya ve Karia Rotaları boyunca her çadır kurduğumda hissettiğim bu oldu. Bu nedenle daha hafif ve küçük bir başka çadır almayı düşünüyorum. Ek olarak Down (-20°C) uyku tulumu, Frosty New 2,5 uyku matı, Ribon 60 Lt. sırt çantası markanın önerebileceğim diğer ürünleri.

Hey! Bir dakika!

Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin?


Kayıt Ol!

Etiketler

Yorumlar

Yazıyla ilgili düzenleme gönder!